Klauzula nr 3

Klauzula informacyjna nr 3 

 

Informujemy, że administratorem Twoich danych jest Zbigniew Paczóski prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Paczóski Zbigniew Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „TOPAZ” z siedzibą w Sokołowie Podlaskim (08-300) przy ul. Kolejowa 8b.

Kontakt z Administratorem
• listownie: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „TOPAZ”, ul. Kolejowa 8b, 08-300 Sokołów Podlaski
• e-mailem na adres: daneosobowe@topaz24.pl

Jakie dane osobowe będziemy przetwarzać:
W czasie korzystania ze Sklepu internetowego Topaz, Klient może być poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych, takich jak:
• imię, nazwisko, 
• adres, 
• numer telefonu,
• adres e-mail,
• numeru IP,
• informacja o pełnoletności. 
Podanie danych jest dobrowolne, jednak bez ich podania Klient nie będzie mógł dokonać zakupu w sklepie internetowym z dostawą do domu (chyba, że wybierze opcję „odbiór osobisty w sklepie”).

Prawa przysługujące Klientowi:
1. dostępu do Twoich danych, 
2. ich poprawiania, 
3. żądania ich usunięcia, 
4. ograniczenia przetwarzania, 
5. przenoszenia Twoich danych,
6. cofnięcia zgody, bez wpływu na przetwarzanie dokonane przed jej cofnięciem
7. wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uważasz, że przetwarzamy danie niezgodnie z wymogami prawnymi.

Cel przetwarzania danych:
1. Jeżeli korzystasz także ze sklepu internetowego, przetwarzamy Twoje dane, aby zrealizować zawieraną przez nas umowę sprzedaży i dostarczyć do Ciebie zamówiony towar, w tym skontaktować się z Tobą w celu potwierdzenia zamówienia i odbioru. Jeżeli zdecydujesz, że chcesz otrzymać fakturę VAT, dane będziemy przetwarzać także w tym celu. W zależności od tego, z których usług w ramach portalu topaz24.pl korzystasz – Twoje dane przetwarzamy także w celu obsługi i realizacji programów oraz akcji konkursowych – o szczegółach tych działań (w tym ich podstawach i Twoich prawach) informujemy zawsze, gdy decydujesz się skorzystać z naszych usług i akcji, zbierając Twoje dane przy konkretnej inicjatywie.

Podstawy przetwarzania danych: 
1. Art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia 2016/679 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w 2 sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – dalej: RODO. 
2. W ramach sklepu internetowego, podstawą naszego działania jest art. 6 ust. 1 lit. b i c RODO. 
3. Jeżeli wyrazisz zgodę na otrzymywanie komunikatów informacyjnych lub marketingowych również na Twój adres e-mail lub sms na Twój telefon to podstawą prawną będzie także art. 10 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 172 ustawy Prawo telekomunikacyjne.

Twoje dane przetwarzamy samodzielnie, jak i przekazujemy je do następujących odbiorców: 
1. Podmiotom zajmującym się hostingiem dla nas; 
2. Dostawcom narzędzi do: a) analityki ruchu na stronie, b) wysyłki informacji oraz wiadomości sms i e-mail. 
W przypadku zakupów w naszym sklepie internetowym, przekażemy Twoje dane w zależności od wybranego przez Ciebie modelu zakupu: 1. Kurierom realizującym dostawy ze sklepów Topaz; 2. Operatorom płatności dostępnych na naszej stronie; 3. Podmiotom realizującym wysyłkę wiadomości e-mail oraz sms, związaną z obsługą zamówień.

Twoje dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy, czyli do państw trzecich.

Dane osobowe będziemy przetwarzać przez czas: 
1. Niezbędny dla realizacji obowiązków księgowych związanych z odrębnymi przepisami prawa, a także przez czas odpowiadający długości terminu przedawnienia roszczeń związanych z zakupionym towarem, jeżeli dokonasz zakupu w ramach sklepu internetowego; 
2. Prowadzenia działań marketingowych przez nas albo do odwołania zgody na wysyłanie wiadomości sms. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem.

Informacje na temat przetwarzania danych osobowych można znaleźć także w Polityce prywatności, dostępnej na stronie www.topaz24.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl